Check Point Software Technologies patří mezi celosvětové lídry v oblasti zabezpečení internetu, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point jako první přišel na trh s řešením, patentovanou technologií „stateful inspection“, která má odhalit soustředěné útoky typu DoS. Propracované mechanismy rozhodování na úrovni aplikační vrstvy a současným záběrem na všechny nejpoužívanější aplikační protokoly, označované jako „Application inteligence“, jsou součástí jejich produktu FireWall-1 Next Generation (NGX).

Nejnovější inovací firmy Check Point jsou bezpečnostní brány (Security Gateway VE) založené na architektuře softwarových bladů. Tato architektura obsahuje několik softwarových bladů včetně firewallu, IPS, VPN, anti-viru, anti-malwaru, filtrování URL adres, anti-spamu a softwaru na zabezpečení e-mailů. Nabízí tak bezpečné, flexibilní a jednoduché řešení přizpůsobitelné potřebám rozličných organizací a prostředí.

Do seznamu technologií a řešení, které Check Point představil v poslední době patří:

Check Point Abra poskytuje svým uživatelům přístup k firemním e-mailům, souborům a aplikacím a to kdekoliv v online i offline režimu, prostřednictvím integrovaného VPN připojení. Abra se spouští automaticky na každém PC a obsahuje šifrovaný prostor k ochraně uložených dat přímo na zařízení.

Více informací najdete na stránkách checkpoint.com